Probilim®Horse
(Probiyotik + Prebiyotik)

Probilim® Horse probiyotiği takviyesi, atlar için özel olarak in-vitro bazda formüle edilmiş Saccharomyces cerevisiae probiyotik mayasından yapılmıştır ve in vivo deneyler.

• Gastrointestinal motiliteyi iyileştirerek ishal ve hazımsızlığın tedavisine yardımcı olur.
• Davranışsal ve nörolojik bozuklukları azaltır.
• Antiparazitler ve antibiyotikler ile birlikte kullanılabilir. Toynak korumasını sağlar.

Ambalaj:
Bir kutu 15x20g saşe içermektedir.

Antibiyotik Kullanımdan Sonra 

  • Antibiyotik kullanımı gastrointestinal sistemdeki zararlı ve faydalı bakterileri öldürür, bu da ishal, hazımsızlık, kansızlık ve bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi komplikasyonlara yol açabilir. Probilim®Horse gastrointestinal sisteminin faydalı florasını yeniler. B ve K gibi vitaminleri üreterek yan etkileri azaltır.

Stres

  • Hareket etmek, yarışmalara hazırlanmak, diyet programı değiştirmek ve benzeri etkenler stres ve gastrointestinal sistem de mikrobiyal dengesizliğe neden olur. Probilim®Horse bağışıklık sistemini güçlendirir ve gastrointestinal sistemin mikroflorasını geri kazandırır. Stres, kolik ve gastrointestinal yaraları gibi yan etkileri azaltır.

Davranış

  • Stres, sindirim sorunlar ve kronik kolik, vitamin ve mineral eksikliği atlarda davranışsal ve nörolojik sorunlara sebep olur. Zararlı bakterilerin toksinleri bağırsak geçirgenliğini arttırır ve sonuç olarak sinir sisteminde zararlara sebep olur. Probilim® Horse (psikobiyotik olarak) bu tür sorunları iyileştirerek davranışsal ve nörolojik problemleri azaltır.

İskelet ve kas sistemi

  • Laminitis gibi birçok kas ve iskelet sistemi sorunları, gastrointestinal sistemin mikroflora dengesizliklerinin ve gram negatif bakteriler tarafından salgılanan toksinlerin sonucunda oluşmaktadır. Probilim®Horse gastrointestinal patojenleri ortadan kaldırır ve toksinlerin etkilerini nötralize ederek bu tür zararları önler. Ayrıca kalsiyum ve fosfor gibi minerallerin ve proteinlerin emilimini artırarak kemik ve dengeli kas sisteminin büyümesine yardımcı olur.

Kıllar ve cilt

Probilim Horse cilt hasarlarına neden olan bakterileri engelleyerek, protein ve minerallerin sindirimini ve emilimini arttırarak, vitamin ve antioksidanlari üreterek cildin güzelliğini ve parlaklığını artırır. Probilim®Horse, kan detoksifiye ederek ve kıl köklerinde sağlıklı kan dolaşımına yardımcı olarak kılların uzamasını, sağlığını ve parlaklığını destekler.


Probilim® Horse, atınızın bağırsak florasını dengeleyerek sindirim sağlığını destekler.

96%

Yarış stresinin önlenmesi, hareketin getirdiği stres, hareket ve evde kalmanın önlenmesi ve evde kalma

81%

Şişkinliği azaltmak ve engellemek

91%

Pikanın azaltılması ve durdurulması

Telif Hakkı © 2024 Tüm hakları saklıdır - biobilim Pharma İlaç(BBİ.İLAÇ)
Gizlilik